Запорізька Правда  23 червня 2012 р.
Автор: Юлія Дем'янова

Одним з найголовніших показників культурного розвитку країни є рівень музичної культури. Але доводиться визнати: ситуація у вітчизняному оркестрово-ансамблевому виконавському мистецтві така, що вимагає мобілізації та об'єднання зусиль ентузіастів. На цьому тлі приємно відзначити народження в березні 2012 року ще одного колективу - Запорізького дитячо-юнацького симфонічного оркестру (ЗДЮСО) під орудою Сергія Скріпніка - досвідченого диригента, талановитого скрипаля, професійного аранжувальника.


Сергій Скріпнік - випускник Санкт-Петербурзької державної консерваторії імені Миколи Римського-Корсакова та Казанської державної консерваторії імені Назіба Жиганова. Секрети диригентського мистецтва йому передав іменитий маестро професор Фуат Мансуров - народний артист Росії, Казахстану й Татарстану, диригент Большого театру.

Створенню ЗДЮСО передував п'ятнадцятирічний досвід роботи Сергія Скріпніка з багатьма оркестрами філармоній, театрів опери та балету Росії (Казань, Санкт-Петербург, Новосибірськ, Чебоксари, Перм, Саратов), Казахстану (Караганда, Алма-Ата), України (Ялта, Сімферополь, Запоріжжя).

Запорізький дитячо-юнацький симфонічний оркестр - це сорок обдарованих учнів міських музичних шкіл та шкіл мистецтв віком від восьми до вісімнадцяти років, що їх поєднала любов до музики. Як зазначають керівники колективу, вже чітко простежується тенденція до його зростання.

Символічно, що ЗДЮСО дебютував першого червня з концертною програмою до Міжнародного дня захисту дітей. Заявив про себе рішучо й життєстверджуюче. Відрадно й те, що симфонічний оркестр пропагує музичне мистецтво саме серед дітей та молоді: народження дитячого колективу в добу технократії та інформаційних технологій є відповіддю на виклик часу, ба навіть духовною потребою сучасної генерації.

У репертуарі оркестру - класична музика і твори сучасних композиторів, зокрема, вітчизняних. Окрасою репертуару є візитна картка нової української музики - "Мелодія" Мирослава Скорика, "Вальс" із балету "Приспана красуня" Петра Чайковського, "Аве, Маріє" Йоганна Себастьяна Баха - Шарля Гуно, золоті мелодії світових мюзиклів "Собор Паризької Богоматері" та "Привид опери".

Незважаючи на свій зовсім юний вік, оркестр швидко розпочав концертну діяльність, яка обіцяє бути регулярною та повноцінною. Уже першими виступами, що відбулися в кількох палацах культури міста і обласній науковій бібліотеці, юні виконавці переконали слухачів у своїй майстерності, високій сценічній культурі. А це свідчить ще й на користь педагогічного хисту, зрілої виваженості керівника, його прагнення створити атмосферу довіри і співпраці в колективі.

Концерти дитячо-юнацького симфонічного оркестру - це довгоочікуване свято для запоріжців. Контакт з публікою під час виступів ЗДЮСО забезпечує органічний конферанс музикознавця Олени Скріпнік, яка вміло створює словесне обрамлення, налаштовує аудиторію на цілісне сприйняття музичного твору, а відтак - додає резонансу.

Звичайно, творчу ініціативу Сергія Скріпніка підтримали представники влади в особі депутата обласної ради від Партії регіонів Сергія Кальцева, який до Дня захисту дітей презентував оркестру ударну установку. Щира зацікавленість й батьківська опіка депутата вселяють надію на плідну співпрацю. За такої підтримки діяльність оркестру дедалі швидше набиратиме обертів.

Запорізький дитячо-юнацький симфонічний оркестр відкрив нову мистецьку сторінку для міських меломанів, з чим колектив сердечно вітають колеги й друзі. З днем народження, оркестре! Насиченої гастролями біографії, високого лету й творчого зростання!

Система Orphus
Поделиться —